منتشرشده در درباره ما نوشته شده توسط  مدیر گروه

معرفی گروه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرکز پژوهش و فناوری علم و توسعه در سال 1392 مجوز فعالیت خود را از هیئت امنای دانشگاه اخذ نموده است. در این راستا جهت اخذ موافقت اصولی از شورای گسترش آموزش عالی اقدام نموده است. این مرکز متشکل از دانشجویان نخبه ی دانشگاه علم وصنعت ایران وتعدادی از دانشجویان سایر دانشگاه های برجسته در مقاطع کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. همچنین تعدادی از اساتید برجسته ی دانشگاه علم وصنعت ایران به طور مستمر بر فعالیت های این مرکز نظارت داشته و در برخی پروژه ها به شکل مستقیم فعالیت می کنند.

فعالیت های مرکز علم وتوسعه در شاخه های مختلف علم وتکنولوژی تمرکز داشته و طبق تقسیم بندی انجام شده متخصصان این مرکز درگروه های ذیل فعالیت می کنند:

گروه مسکن

فعالیت های این گروه بر روی بحث مسکن و شهرسازی تمرکز داشته و پروژه های بزرگی از قبیل سیاست گذاری در بحث مسکن و تحقیق و توسعه در راستای بهبود وضعیت عمران وشهرسازی و روش های نوین ساخت خانه را دنبال می کند.

گروه فناوری اطلاعات

تمرکز متخصصین این گروه برروی بحث های مرتبط با علوم رایانه و فناوری اطلاعات و شبکه های ارتباطی و اطلاعاتی می باشد. از مهمترین پروژه هایی که گروه فناوری اطلاعات در انجام آن فعالیت موثر داشته پروژه ماهواره ی نوید علم وصنعت،و همین طور ماهواره امید بوده است.

گروه نفت، انرژی و صنایع شیمیایی

گروه نفت, انرژی وصنایع شیمیایی یکی از گروه هایی است که از بدو تاسیس مرکز علم وتوسعه فعالیت خود را آغاز کرده است و طی این مدت با بهره گیری از متخصصین, اساتید برجسته و دانشجویان نخبه ی دانشگاه علم وصنعت ایران و سایر دانشگاه های برجسته کشور از جمله دانشگاه های صنعتی شریف و امیر کبیر و تهران توانسته است گام های مهمی درراستای دستیابی به اهداف این مرکز بردارد.

باتوجه به نیاز روزافزون کشور به توسعه در صنایع فرسوده و مستهلک و به دلیل وجود تحریم های ناجوانمردانه ی خارجی احساس می شود توجه به علم بومی و تخصص داخلی بهترین راهکار برای صنایع است. از طرفی حرکت پرشتاب علمی کشور درمراکز دانشگاهی و تحقیقاتی منجر به قرارگرفتن کشور درقله های علم ودانش و مرزهای علمی شده است, با این وجود ارتباط بین صنعت و دانشگاه به شکلی نیست که علم محض بتواند تبدیل به تکنولوژی کاربردی در صنعت شود.

درراستای هدف متعالی ارتباط صنعت و دانشگاه برای چرخاندن چرخ صنعت کشور گروه نفت, انرژی و صنایع شیمیایی مرکز علم وتوسعه فعالیت های گسترده ای را انجام داده و درتلاش است محدوده ی فعالیت های خود را در این صنعت حیاتی روز به روز گسترش دهد. از همین روی فعالیت های خود را درشاخه های مختلف فنی و اقتصادی تعریف کرده و در تمامی این حوزه ها تجربه اندوخته است.

نکته ی قابل تامل دیگر این گروه ارتباطات گسترده ی آن با افراد تاثیرگذارعلمی و سیاسی است و موجب شده است گروه بتواند با بهره گیری از این شخصیت های متنفذ ماموریت های خود را راحت تر پیش ببرد و باسرعت بیشتری به اهدافش دست پیدا کند.

از جمله ی این موارد میتوان به همکاری با کمیسیون نفت و انرژی مجلس شورای اسلامی ،معاونت علمی ریاست جمهور،سازمان محیط زیست،شرکت ملی پتروشیمی ایران و... اشاره کرد.

اتاق فکری تشکیل شده تا جوان های مومن و متدین دور هم جمع شوند تا کاری در قالب اقتصاد مقاومتی انجام شود. این اتاق فکر مرکز پژوهش و فناوری علم و توسعه است. ما می توانیم با استفاده از توان جوانان داخلی و متعهد مشکلات داخل کشور را خودمان حل کنیم.

بازدید 9401 بار
محتوای بیشتر در این بخش: رزومه گروه »

ارتباط با ما

آدرس

ایران - تهران - دانشگاه علم و صنعت - دفتر مرکز پژوهش و فناوری علم و توسعه.

تلفن و فکس

77240664 - 021

021 - 77240667

ایمیل

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید