09 مرداد 1394 منتشرشده در اخبار گروه نوشته شده توسط 

کارخانه فروسیلیس ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گروه نفت، انرژی و صنایع شیمیایی"مرکز پژوهش و فناوری علم و توسعه" از جمله مراکز پیشگام در بهبود شرایط محیط زیستی کشور است. یکی از اقدامات اخیر این مرکز شروع همکاری با کارخانه فروسیلیس ایران، مستقر در سمنان است. در این راستا متخصصین این مرکز اقدام به بازدید اولیه و تهیه گزارش کاملی از وقایع این کارخانه نموده اند. در ادامه این روند، مراحلی مشابه آنچه در فروآلیاژ ایران گذرانده شد، در این کارخانه به انجام می­رسد.

 معرفی کارخانه فروسیلیس ایران

 کارخانه فروسیلیس ایران (شرکت سهامی عام)، در سال 1360 توسط شرکت فروسیلیس ایران و به همت مؤسسین آن که خود از صنعتگران خبره و باتجربه در زمینه ریخته گري و ذوب فلزات هستند، اقدام به تاسیس و تولید فروسیلیس استاندارد نمود. این واحد تولیدي با بهره گیري از کوره قوس الکتریکی و با ظرفیت تولید روزانه 85 تن و سالانه 25000 تن ذوب، به همراه پیشرفته ترین آزمایشگاه ها و دستگاه هاي کنترل کیفی، مرغوب ترین نوع فروسیلیسیم 75% را تولید می نماید. علاوه بر محصول ذکر شده، سالانه 4000 تن فروسیلیسیم منیزیم تولید نموده که از نظر کیفیت، قابل رقابت با نمونه هاي مشابه خارج است.

هم اکنون با توجه به نیاز بیش از پیش کشور به محصولات فروآلیاژي، طرح توسعه اي براي شرکت فروسیلیس ایران در نظر گرفته شده است که در آن ظرفیت تولید فروسیلیسیم در سال به 50000 تن افزایش خواهد یافت. اما اجراي این طرح بدون رعایت الزامات و مدیریت زیست محیطی آسیب هایی را به محیط زیست وارد خواهد نمود. در کشور ما توجه و اهمیت به امور محیط زیست، متناسب با آهنگ توسعه صنعتی نبوده و عوارض این کم توجهی از طرق مختلف گریبان گیر جامعه امروز شده است. اگرچه با تغییر نگرش جامعه صنعتی کشور سرمایه گذاري براي حفظ محیط زیست دیگر زاید به نظر نمی رسد اما این موضوع هنوز سهم شایسته خود را این مقوله پیدا نکرده است. برنامه مدیریت محیط زیست شرکت فروسیلیس ایران با هدف تقلیل آثار سوء فعالیت شرکت بر محیط زیست تدوین گردیده است.

خوشبختانه مدیران شرکت فروسیلیس ایران، به محیط زیست توجه داشته و در ابتداي راه، جریان مثبتی را در خصوص رعایت مباحث محیط زیست آغاز نموده اند. تدوین برنامه مدیریت محیط زیست و پرداختن به رفع آلودگی هاي احتمالی شناسائی شده یکی از اهداف راهبردي این کارخانه بشمار میرود.

آخرین ویرایش در جمعه, 09 مرداد 1394 ساعت 17:40

ارتباط با ما

آدرس

ایران - تهران - دانشگاه علم و صنعت - دفتر مرکز پژوهش و فناوری علم و توسعه.

تلفن و فکس

77240664 - 021

021 - 77240667

ایمیل

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید